Прејди на содржината

Спатари

Координати: 40°39′20″N 20°9′20″E / 40.65556° СГШ; 20.15556° ИГД / 40.65556; 20.15556
Од Википедија — слободната енциклопедија
Спатари
Spatharë
село
Спатари is located in Албанија
Спатари
Спатари
Координати: 40°39′20″N 20°9′20″E / 40.65556° СГШ; 20.15556° ИГД / 40.65556; 20.15556
Земја Албанија
ОбластБелград
ОпштинаСкрапар
Општ. един.Вендреша
Надм. вис.&10000000000000780000000780 м
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Спатари — село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград и општината Вендреша.

Географија

[уреди | уреди извор]

Историја

[уреди | уреди извор]

Демографија

[уреди | уреди извор]

Личности

[уреди | уреди извор]

Поврзано

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]