Никита Клјукин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Никита Клјукин
Роден ноември 10, 1989(1989-11-10)
Рибинск, СССР
Починал септември 7, 2011(2011-09-07) (возр. 21)
Јарослављ, Русија
Позиција центар
Shoots лева
Played for Локомотив Јарослављ (KHL)
Кариера 2008–2011
Никита Клјукин
Медали
Натпреварувач за  Русија
Ice hockey
World Under-18 Championship
Злато 2007 Finland
World Junior Championships
Бронза 2009 Canada

Никита Клјукин (роден на 10 ноември 1989 - 7 септември 2011) бил руски хокеар.

Починал во авионска несреќа во 2011 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]