Никарх

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Никарх бил пајонски владетел кој управувал со територии на Пајонија. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Македонска енциклопедија, Монетоковањето на пајонските владетели, стр. 988

Поврзано[уреди | уреди извор]