Прејди на содржината

Маскарада (албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Маскарада е деветтиот албум на српската пејачка Светлана Ражнатовиќ - Цеца. Албумот е издаден во 1997 година.

Песни на албумот

[уреди | уреди извор]

На албумот се наоѓаат следните песни:

  1. Маскарада
  2. Неваљала
  3. Погрешан број
  4. Кажем да те волим
  5. Наговори
  6. Вретено
  7. Ноћас кућа части
  8. Да не чује зло
  9. И богати плаћу
  10. Маскарада (инструментал)


Светлана Ражнатовиќ-Цеца
Дискографија
Цветак зановетак (1988) - Лудо срце (1989) - Пустите ме да га видим (1990) - Бабарога (1991) - Шта је то у твојим венама (1993) - Ја још спавам у твојој мајици (1994) - Фатална љубав (1995) - Емотивна луда (1996) - Маскарада (1997) - Цеца 2000 (1999) - Деценија (2001) - Горе од љубави (2004) - Лондон Микс (2005) - Идеално лоша (2006) - Љубав живи (2011)