Прејди на содржината

Цеца 2000

Од Википедија — слободната енциклопедија

Цеца 2000 е десеттиот албум на српската пејачка Светлана Ражнатовиќ - Цеца. Албумот е објавен во 1999 година..

Песни на албумот

[уреди | уреди извор]

На албумот се наоѓаат следните песни:

 1. Доказ
 2. Опроштајна вечера
 3. Црни снег
 4. Ја ћу прва
 5. Свиће дан
 6. Већ виђено
 7. Црвено
 8. Брат и сестра
 9. Вотка са утехом
 10. Другарице
 11. Ако те она одбије
Светлана Ражнатовиќ-Цеца
Дискографија
Цветак зановетак (1988) - Лудо срце (1989) - Пустите ме да га видим (1990) - Бабарога (1991) - Шта је то у твојим венама (1993) - Ја још спавам у твојој мајици (1994) - Фатална љубав (1995) - Емотивна луда (1996) - Маскарада (1997) - Цеца 2000 (1999) - Деценија (2001) - Горе од љубави (2004) - Лондон Микс (2005) - Идеално лоша (2006) - Љубав живи (2011)