Прејди на содржината

Бабарога (албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Бабарога е четвртиот албум по ред на српската пејачка Светлана Ражнатовиќ - Цеца. Издаден е во 1991 година.

На албумот се наоѓаат следните песни:

  1. „Бабарога“
  2. „Волим те“
  3. „Избриши ветре његов траг“
  4. „Хеј, вршњаци“
  5. „Сто пут сам се заклела“
  6. „Да си некад до бола волео“
  7. „Не куни мајко“
  8. „Бивши“
  9. „Мокра трава“
Светлана Ражнатовиќ-Цеца
Дискографија
Цветак зановетак (1988) - Лудо срце (1989) - Пустите ме да га видим (1990) - Бабарога (1991) - Шта је то у твојим венама (1993) - Ја још спавам у твојој мајици (1994) - Фатална љубав (1995) - Емотивна луда (1996) - Маскарада (1997) - Цеца 2000 (1999) - Деценија (2001) - Горе од љубави (2004) - Лондон Микс (2005) - Идеално лоша (2006) - Љубав живи (2011)