Прејди на содржината

Лондон Микс (албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Лондон Микс е тринаесетти албум на српската пејачка Светлана Ражнатиовиќ - Цеца, објавен 2005 година. На албумот се наоѓаат ремикси на претходните песни на Цеца.

  1. Замало (London Mix)
  2. Пази са киме спаваш (London Mix)
  3. Забрањени град (London Mix)
  4. План Б (London Mix)
  5. Горе од љубави (London Mix)
  6. Не гуши ме (London Mix)
  7. Прљаво (London Mix)
  8. Стерео бол (London Mix)
  9. Трула вишња (London Mix)
  10. 39,2 (London Mix)

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]
Светлана Ражнатовиќ-Цеца
Дискографија
Цветак зановетак (1988) - Лудо срце (1989) - Пустите ме да га видим (1990) - Бабарога (1991) - Шта је то у твојим венама (1993) - Ја још спавам у твојој мајици (1994) - Фатална љубав (1995) - Емотивна луда (1996) - Маскарада (1997) - Цеца 2000 (1999) - Деценија (2001) - Горе од љубави (2004) - Лондон Микс (2005) - Идеално лоша (2006) - Љубав живи (2011)