Прејди на содржината

Љубав живи (албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Љубав живи е назив на петнаесеттиот музички албум на српската фолк пејачка Светлана Ражнатовиќ-Цеца. Во текот на првите три дена, албумот бил продаден во преку 145,000 примероци.

Список на песни

[уреди | уреди извор]
  1. Расуло
  2. Хајде
  3. Штета за мене
  4. Играчка самоће
  5. Она
  6. Није ми добро
  7. Хвата ме
  8. Све што имам и немам
  9. Љубав живи
Светлана Ражнатовиќ-Цеца
Дискографија
Цветак зановетак (1988) - Лудо срце (1989) - Пустите ме да га видим (1990) - Бабарога (1991) - Шта је то у твојим венама (1993) - Ја још спавам у твојој мајици (1994) - Фатална љубав (1995) - Емотивна луда (1996) - Маскарада (1997) - Цеца 2000 (1999) - Деценија (2001) - Горе од љубави (2004) - Лондон Микс (2005) - Идеално лоша (2006) - Љубав живи (2011)