Масао Учино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масао Учино
Лични податоци
Роден на 21 април 1934(1934-04-21)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1957–1969 Furukawa Electric
Репрезентација
1955–1962 Јапонија Јапонија 18 (3)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Масао Учино (роден 21 април 1934) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Масао Учино бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1956.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1955 4 1
1956 3 1
1957 0 0
1958 1 0
1959 4 1
1960 1 0
1961 2 0
1962 3 0
Вкупно 18 3

Надворешни врски[уреди | уреди извор]