Лихтетал на Ренштајг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лихтетал на Ренштајг (германски: Lichtetal am Rennsteig) — општинска заедница во округот Залфелд-Рудолштат, во Тирингија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Лихте.

Општинската заедница Лихтетал на Ренштајг се состои од следниве општини:

  1. Лихте
  2. Пизау
  3. Рајхмансдорф
  4. Шмидефелд

Надворешни врски[уреди | уреди извор]


Координати: 50°31′34″N 11°11′34″E / 50.52611° СГШ; 11.19278° ИГД / 50.52611; 11.19278