Куќа на ул. „Петре Поповски“ бр. 9 (Дебар)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Петре Поповски“ бр. 9
Куќата во 2020 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Петре Поповски“ бр. 9
ГрадДебар
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Куќа на ул. „Петре Поповски“ бр. 9староградска куќа во Дебар, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 14 јули 2022.