Куќа на ул. „Лиман Каба“ бр. 22 (Дебар)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Лиман Каба“ бр. 22
Куќата во 2020 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Лиман Каба“ бр. 22
ГрадДебар
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Куќа на ул. „Лиман Каба“ бр. 22староградска куќа во Дебар, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 14 јули 2022.