Куќа на ул. „ЈНА“ бр. 33 (Дебар)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „ЈНА“ бр. 33
Куќата во 2020 година
Општи податоци
Адресаул. „ЈНА“ бр. 33
ГрадДебар
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Куќа на ул. „ЈНА“ бр. 33куќа во Дебар, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 14 јули 2022.