Категорија:Статии со текст на окситански

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа категорија содржи статии со текст на окситански .

Ваквите категории имаат за цел да овозможат рачно и автоматско проверување на текстот напишан на други јазици.

Категоријава треба да се става само со предложното семејство {{јаз}}, а никогаш сама по себе.

На пример {{јаз|oc|тука текст на окситански јазик}}

Напомена[уреди извор]

Категоријава посредно ја повикуваат предлошките:

Страници во категоријата „Статии со текст на окситански“

Прикажани се 8 од вкупно 8 страници во категоријата.