Категорија:Корисник bg-1

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
bg-1Тоэи потребител има начални познания по български език.
Овие коисници имаат основни познавања од бугарскиот јазик.


Главната статија за оваа категорија е Бугарски јазик.