Корисник:Славянский патриот

Од Википедија — слободната енциклопедија

Здраво. Јас се викам Славјански патриот, и јас сум од Волгоград, Руска Федерација. Јас сум многу заинтересиран во македонскиот јазик и во славистика.

ruРусскийродной язык этого участника.
en-5 This user is able to contribute with a professional level of English.
mk-1Корисникот почетнички зборува македонски.
bg-1 Този потребител има начални познания по български език.
uk-1 Користувач може робити внесок українською мовою на початковому рівні.
hr-1 Ovaj suradnik posjeduje osnovno znanje hrvatskog jezika.
Немој ти мене ФИРОМ! Корисникот се залага за употреба на уставното име на
Република Македонија.
AntiKosovo flag.pngОвoј корисник не ја признава независноста на Косово.