Корисник:Makedonij

  Од Википедија — слободната енциклопедија

  Има само една вистина, има една Македонија, делете ја, парчете ја, пак ке биде наша најмила

  MAKEДOНИJ
  Nacionalni simbol vseh Makedoncev
  mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
  en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.
  sh-3 Корисник врло добро говори српскохрватски.
  Korisnik vrlo dobro govori hrvatskosrpski.
  bg-1 Този потребител има начални познания по български език.
  Macedonian lion, 1620, stylized.svgОвој корисник е Македонец.
  Flag of North Macedonia.svg Обој користник довага од Македонија и је по вероисповед Македонски Православец. Climent of Ohrid.jpg
  Flag of Slovenia.svg Овој користик живее во Словенија.
  Flag of Europe.svg Овој користник живее во Европа.
  ' Обој користник живее во Цеље.
  Coat of arms of Vinica Municipality, North Macedonia.png Овој користник е 100% Виничанец.
  Flag of North Macedonia.svg Овој користник е роден во Македонија.
  Verginasun.jpg Овој користник е од Старо Македонско потекло.
  Verginasun.jpg Овој користник е староседелец од Македонија.
  Tmoro-vep.png Овој користник ја подржува партијата ТМОРО-ВЕП.
  Logo of the Army of the Republic of Macedonia.svg Овој користник е подржувач на Достоинство.
  СТРАНИЦИ
  Clipboard.svg УРЕДУВАНЈЕ
  Виница
  Општина Виница
  Виничко кале
  Македонска Каменица
  ФК Слога 1934
  Кратово
  Штип
  Црква „Св. Архангел Михаил“ - Виница
  Црква „Св. Јоаким Осоговски“ - Јакимово
  Црква „Св. Пророк Илија“ - Блатец
  Црква „Раѓање на Пресвета Богородица“ - Пекљани
  Црква „Вознесение Христово“ - Липец
  СТРАНИЦИ
  Ambox important.svg НАЈДИ СИ ВРЕМЕ
  Голак
  Kочанско-виничка котлина
  Општина Виница
  Боречки вештини
  Црква „Свети Јован Крстител“ - Лески
  Црква „Св.апостол и евангелист Лука“ - Виница
  Блатец
  Црква „Св. Архангел Михаил“ - Лесново
  Свети Преподобен Македониј пустиник Сириски