Категорија:Езера во Шкотска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај


Оваа категорија всушност содржи лохови во Шкотска (бидејќи само една природна водна површина во земјата се нарекува „езеро“, а дури и таа по грешка).

Страници во категоријата „Езера во Шкотска“