Категорија:Добитници на Тјуринговата награда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Тјурингова награда.

Страници во категоријата „Добитници на Тјуринговата награда“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.