Канадска тихоокеанска градба (Лондон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Канадска тихоокеанска градба во Лондон, февруари 2019 година

Канадската тихоокеанска градба се наоѓа на плоштадот Трафалгар[1], во Вестминстер, Лондон, Англија.

Наводи[уреди | уреди извор]