Угандска амбасада во Лондон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Угандска амбасада
Ugandan High Commission
Uganda House.JPG
Општи податоци
ГрадВестминстер, Лондон
ЗемјаАнглија, Велика Британија

Угандската амбасада во Обединетото Кралство се наоѓа во Лондон, на плоштадот Трафалгар, во близина на Адмиралитетската арка.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]