Канадска пацифичка градба (Лондон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Канадската пацифичка градба се наоѓа на плоштадот Трафалгар[1], во Вестминстер, Лондон, Англија.

Наводи[уреди | уреди извор]