Етнички групи во Азербејџан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Етнички групи во Азербејџан: 9,000,000 (UN Country Population; 2010)[1][2] во близина на 30 нации.[3][4][5]


  • Други - 0,1% (8 900)

Наводи[уреди | уреди извор]