Еди Њаоре

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Еди Њаоре
Лични податоци
Полно име Вака Еди Стел Њаоре[1]
Роден на 14 ноември 1993 (1993-11-14) (28 г.)
Роден во Вилнев ла Гаран, Франција
Држава Франција Франција
Висина &100000000000001880000001,88 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Палермо Палермо
Број 13
Младинска кариера
Предлошка:Fb team Chateauroux
Манчестер Сити Манчестер Сити
Бирмингем Сити Бирмингем Сити
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2012-2013 Бирмингем Сити Бирмингем Сити 0 (0)
2014-2016 Карарезе Карарезе 43 (4)
2016-2017 Наполи Наполи 0 (0)
2016Карпи Карпи 0 (0)
2016-2017Кротоне Кротоне 1 (0)
2016-2017Перуџа Перуџа 14 (1)
2017- Палермо Палермо 32 (4)
2018-Амjен Амjен 34 (4)
Репрезентација
2011 Франција Франција 18 2 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Вака Еди Стел Њаоре (роден во Вилнев ла Гаран на 14 ноември 1993), познат како Еди Њаоре, е француски фудбалер, играч од средниот ред на Палермо, на заем од Наполи.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „List of Players Registered as Scholars in Accordance with Rule C.3 Between 01/09/2010 and 30/09/2010“ (PDF). The Football Association. Архивирано (PDF) од изворникот 2011-06-01. Посетено на 2015-12-10.