Дебар (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Дебар може да се однесува на:

  • Дебар, македонски град;
  • Дебар - поранешно бугарско село (до 1969 г.), денес квартал на градот Првомај;
  • Дебар - историско-географска област, разделена меѓу Македонија и Албанија;
  • Дебар - област во Албанија со центар Пешкопеја;
  • Дебар - округ во Албанија со центар Пешкопеја;
  • Дебар - весник на македонската емиграција во Бугарија;

Поврзани[уреди | уреди извор]