Генадиј Чурилов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Генадиј Чурилов
Роден мај 5, 1987(1987-05-05)
Магнитогорск, СССР
Починал септември 7, 2011(2011-09-07) (возр. 24)
Јарослављ, Русија
Позиција Centre
Играл за Локомотив Јарослављ
Играчка кариера 2005–2011

Генадиј Чурилов (роден на 5 мај 1987 - 7 септември 2011) бил руски хокеар.

Загинал во авионска несреќа во 2011 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]