Гарван (Пиринско)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Гарван
Карта
Општина: Општина Белица
Население: -
Поштенски број: -
Повикувачки број: -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема

Гарван (од 1982 г. офиц. Златарица[1], бугарски: Златарица) — село во Општина Белица, Пиринска Македонија.

Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Администрација и политика[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Указ № 86/Обн. 26.01.1982 г.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]