Ќорово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Ќорово
Карта
Општина: Општина Белица
Население: -
Поштенски број: -
Повикувачки број: -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема

Ќорово (од 1982 г. офиц. Врхари[1], бугарски: Върхари — поранешно село во Општина Белица.


Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Администрација и политика[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Указ 86 на Държавния съвет на НРБ от 20.01.1982 г. Обн., ДВ, бр. 7 от 26.01.1982 г.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]