Википедија:Уредувачки маратони - Старо Нагоричане

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект
„Уредувачки маратон“
Glam Macedonia.svg
Wikipedia-logo.svg

Nа 15 јуни 2017 година се одржа уредувачки маратон со членовите на Вики Клуб Старо Нагоричане, на тема Старо Нагоричане.

Членовите на Вики Клубот работеа под надзор на Корисник:Виолетова и Корисник:Gordi. Како благодарност за воспоставената соработка, учесниците на овој настан добија благодарници, и беа поканети во просториите на Општина Старо Нагоричане, на 15 јуни 2017 година.

Резултати[уреди извор]

Уредувачкиот маратон се одржа во просториите на училиштето „Светозар Марковиќ“, со почеток во 11 часот, и траеше околу три часа. На маратонот учествуваа шестмина членови на Вики Клубот, кои ја надополнуваа посточеката статија за општината и создадоа нови, со текстови добиени од градоначалникот на општината, Милован Стојковски.

Список на учесниците
Корисничко име
Simonka34
Bogdanovicm
Ancha123
Ivka55
Kice7
Velichovskas