Корисник:Bogdanovicm

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Бред Барит (Шаблон:Јазик англиски; седми август 1986) е професионален рагбиста кој моментално игра за рагби јунион тим Сарасенси. Иаку е роден во ЈАР, Брит игра за англиска репрезентација.[1]

Биографија[уреди | уреди извор]

Висок 185 цм, тежок 96 кг, Барит пред Сарасенса играше за екипа Шаркси. За Рагби репрезентација на Англија до сега одиграл 26 тест мечеви и постигнал 10 поени.[2]

Извори[уреди | уреди извор]

  1. „Архивирана копија“. Архивирано од изворникот на 15. 06. 2012. конс. 12. 10. 2015. 
  2. Brad Barritt | Rugby Union | Players and Officials | ESPN ScrumШаблон:Ботовски наслов