Википедија:Вики Клуб Старо Нагоричане

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект
„Вики Клуб“
Wiki Club Staro Nagoricane.svg
Glam Macedonia.svg
Wikipedia-logo.svg

Вики Клуб во Старо Нагоричане започнува со својата работа на 29 февруари 2017 година.

 • Термин: среда, од 11:00 – 14:00 часот
 • Место:
 • Лица за контакт:
Корисник:Gordi
Корисник:Stojnaa
Корисник:Виолетова


 • Еднаш во месецот ги наградуваме најдобрите и најактивните уредувачи
 • Членувањето е бесплатно

Пријавување на учесници[уреди извор]

Ако сте учесник во овој Вики Клуб, тука додајте го своето име користејќи четири тилди (~~~~)

Список[уреди извор]

 1. -Marko shop (разговор) 11:49, 1 март 2017 (CET)
 2. -Dose17 (разговор) 12:01, 1 март 2017 (CET)
 3. -Kice7 (разговор) 12:02, 1 март 2017 (CET)
 4. -Bogdanovicm (разговор) 12:03, 1 март 2017 (CET)
 5. -Simonka34 (разговор) 12:07, 1 март 2017 (CET)
 6. -Velichovskas (разговор) 12:07, 1 март 2017 (CET)
 7. -Ancha123 (разговор) 12:10, 1 март 2017 (CET)
 8. - Ivka55 (разговор) 12:12, 1 март 2017 (CET)
 9. -Ropko17 (разговор) 12:16, 1 март 2017 (CET)
 10. - Nani2568 (разговор) 21:19, 15 декември 2017 (CET)
 11. - Sofka.01 (разговор) 21:22, 15 декември 2017 (CET)
 12. - Kristijan14 (разговор) 21:25, 15 декември 2017 (CET)
 13. - Anegogo (разговор) 21:34, 15 декември 2017 (CET)
 14. - FabLela (разговор) 21:38, 15 декември 2017 (CET)
 15. - Jokii206 (разговор) 21:40, 15 декември 2017 (CET)
 16. - Martinsto (разговор) 21:46, 15 декември 2017 (CET)
 17. - Bojsa23 (разговор) 21:48, 15 декември 2017 (CET)
 18. - Velickovicsi - март 2018
 19. - Doni12345 (разговор) 10:27, 9 септември 2018 (CEST)
 20. - Baek147 (разговор) 10:28, 9 септември 2018 (CEST)
 21. - Banja147 (разговор) 10:30, 9 септември 2018 (CEST)
 22. - Bose2899 (разговор) 10:32, 9 септември 2018 (CEST)
 23. - Bojsaboj 14:37, 12 декември 2019 (CET)