Википедија:Избрана статија/2008/36

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

За оваа седмина била избрана статијата Макс Еве. По ревизијата извршена на 8.11.2010 година, статусот „избрана“ за оваа статија бил одземен и не е повеќе дел од избраните статии на Википедија.