Бубалици

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

The big bang theory, или во Македонија емитувана како „Бубалици“, е американска телевизиска серија. Серијата е комедија и се осврнува на животот на едни пријатели, научници и истражувачи.

Сиже[уреди | уреди извор]

Леонард и Шелдон се цимери и брилијантни физичари. Тие се беспрекорни умови кои знаат како функционира вселената. Но, ова знаење не им помага во комуникацијата со останатиот свет, а особено кога треба да се разговара со жените. Ситуацијата се менува кога во станот отспротива се вселува симпатичната и комуникативна Пени. За Леонард, од тој момент се отвора еден сосема нов, нему непознат свет, во кој може да се најде место и за љубов. За разлика од некои други хумористични серии “Бубалици” уште на самиот почеток постигна голема гледаност благодарение на одличното сценарио со духовити дијалози, што и овозможи да стигне и до четвртата сезона, која во моментот се снима.

Емитување[уреди | уреди извор]

Земја на потекло: САД, производство 2007 година,Улоги: Јони Галецки, Џим Парсонс, Кали Куоко,Жанр: Комедија,Емитување: понеделник - петок во 19:00 часот. Серијата „Бубалици“ во Македонија се емитува на МТВ 1 .