Андреј Кирјухин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Андреј Кирјухин
Роден август 4, 1987(1987-08-04)
Јарослављ, СССР
Починал септември 7, 2011(2011-09-07) (возр. 24)
Јарослављ, Русија
KHL team ХК Локомотив Јарослављ
Кариера 2005–2011

Андреј Кирјухин (роден на 4 август 1987 во Јарослављ - 7 септември 2011) бил руски хокеар.

Починал во авионска несреќа во 2011 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]