Алексеј Остапенко

Од Википедија — слободната енциклопедија
Алексеј Остапенко
Aleksej Aleksandrovic Ostapenko (Legavolley 2014).jpg
Алексеј Остапенко
Лични податоци
Роден(а)26 мај 1986

Алексеј Остапенко (руски: Алексей Александрович Остапенко, роден на 26 мај 1986) — руски одбојкар.

Тој е роден во Саратов.

Учествувал за Репрезентацијата на Русија на Летните олимписки игри во 2008 година каде освоил бронзен медал.

Наводи[уреди | уреди извор]