Џејкоб Зума

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џејкоб Зума

Џејкоб Зума (роден на 12 април 1942 година) е претседател на Јужна Африка, избран од парламентот откако неговата партија победила на изборите во 2009 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]