Јелена Мигунова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Натпреварувач за  Русија
Жнска атлетика
Олимписки игри
Сребро 2008 Пекинг

Јелена Мигунова (родена на 4 јануари 1984) — руска атлетичарка.

На Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг, Јелена како дел од штафетата на Русија 4х400m го освои сребрениот медал.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]