Чермеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Чермеј
—  Комуна  —
Координати: 46°33′ СГШ 21°51′ ИГД / 
Држава  Романија
Округ Арад
Население (2002)[1] 2.856 жит.

Чермеј е комуна во округот Арад во Романија. Комуната се наоѓа во платото Тевзулуј.

Наводи[уреди]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010