Бразиј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Бразиј
—  Комуна  —
Координати: 46°14′ СГШ 22°20′ ИГД / 
Држава  Романија
Округ Арад
Население (2002)[1] 1.417 жит.

Бразиј е комуна во округот Арад во Романија. Комината се наоѓа во јужниот дел на басенот Гурахонт.

Наводи[уреди]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010