Фрумушени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Фрумушени
Frumuşeni
—  Комуна  —
Држава  Романија
Округ Округ Арад
Час. појас EET (UTC+2)
 • Лете (DST) EEST (UTC+3)

Фрумушени е комуна во округот Арад во Романија. Комуната се наоѓа на платото Винга.

Наводи[уреди]