Бутени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Бутени
—  Општина  —
Координати: 46°19′ СГШ 22°07′ ИГД / 
Држава  Романија
Округ Арад
Население (2002)[1] 3.472 жит.

Бутени е општина во округот Арад во Романија. Комуната се наоѓа во долината на реката Кришу Алб.

Наводи[уреди]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010