Крајва

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Крајва
Craiva
—  Комуна  —
Координати: 46°11′ СГШ 23°32′ ИГД / 
Држава  Романија
Округ Округ Арад
Население (2002)[1] 3.118 жит.

Крајва е комуна во округот Арад во Романија.

Наводи[уреди]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010