Коноп, Романија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Коноп
Conop
—  Општина  —
Координати: 46°06′ СГШ 21°53′ ИГД / 
Држава  Романија
Округ Округ Арад
Население (2002)[1] 2.342 жит.

Коноп е општина во округот Арад во Романија. Коноп се наоѓа во јужните падини на планините Заранд.

Наводи[уреди]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010