Лазо Мајнов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Лазо Мајнов
Лични податоци
Роден на 26 април 1980
Висина  м
Тежина 90
Позиција десен бек
Клуб
Сегашен клуб РК Рибница
Клубови
Македонија


Лазо Мајнов (роден на 26 април 1980[1]) е македонски ракометар кој игра за екипата на РК Металург и за Македонската ракометна репрезентација.

Наводи[уреди]