Гоце Ојлески

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Гоце Ојлески
Лични податоци
Роден(а) 10 октомври 1981
Скопје
Висина  м
Тежина 78
Позиција крило
Клупски податоци
Тековен клуб Вардар ПРО
Сениорски клубови
Македонија

Гоце Ојлески (роден на 10 октомври 1981[1] е македонски ракометар кој игра за екипата на Вардар ПРО и за Македонската ракометна репрезентација.

Наводи[уреди | уреди извор]