Дејан Пецаковски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Дејан
Лични податоци
Име Дејан Пецаковски
Роден на 12 јануари 1986
Роден во  Битола
Висина 1.93
Тежина 93
Позиција лев бек
Надимак Пецак
Клуб
Сегашен клуб РК Металург
Број 6
Клубови
Македонија


Дејан Пецаковски (роден на 12 јануари 1986[1]) е македонски ракометар кој игра за екипата на РК Зомимак М и за Македонската ракометна репрезентација.

Наводи[уреди]