Категорија:Никулци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Никулец е мала статија што се состои од еден кус параграф или само неколку збора. Освен со неколку најбитни податоци, никулците не успеваат да ја покријат темата на статијата. Тие се легитимни и нивната улога е да се иницира и затемели интерес за предложената тема. Но никулците не се цел сами за себе, туку се повик за нова и побогата содржина.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 28 поткатегории од вкупно 28.

 

А

Б

В

Е

Ж

З

З продолжува

К

Л

М

Н

Н продолжува

О

П

Х

Ш

Статии во категоријата „Никулци“

(претходни 200) (следни 200)

 

1

2

3

4

5

6

9

A

B

C

D

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

T продолжува

W

X

Y

Ѓ

Ѕ

Ј

Њ

Ќ

Џ

А

А продолжува

Б

(претходни 200) (следни 200)