Limp Bizkit

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лимп Бизкит
Лимп Бизкит на концерт Париз, 2009 г.
Биографски податоци
ПотеклоЏексонвил (Флорида), САД
Жанровину метал
Период на активност1994 - денес
ИздавачиФлип, Интерскоп, Гефен
Мреж. местоwww.limpbizkit.com
Членови
Фред Дарст
Сем Риверс
Џон Ото
DJ Lethal
Вес Борланд
Поранешни членови
Мајк Смит

Limp Bizkit (се изговара Лимп Бизкит) е американска ну метал група од Џексонвил (Флорида).[1] Бендот е комерцијално доста успешен, со продадени преку 35 милиони албуми во светот.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Биографија за Лимп Бизкит од music.yahoo.com[мртва врска]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]