Candies

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Candies
ПотеклоТокио, Јапонија
Жанровиj-pop
Период на активност1973–1978
ИздавачиSony Music
Членови
Ран Итоу (Ran)
Йосико Танака (Sue)
Мики Фудзимура (Miki)

Од 1973 до 1978 година, Candies е познат како познатиот јапонски бенд.[1] Во 1977 година, и покрај силна популарност, Candies одеднаш објави своето пензионирање. Во Јапонија, на финалниот концерт беше голема вест. На финалниот концерт беше презентирана на телевизија. Оваа публика рејтинг беше 32%.

Дискографија (Синглови)[уреди | уреди извор]

Lead vocal : Sue (1,2,3,4) Ran (5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,17,18) Miki (16)

Наслов Година
1 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1973
2 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1974
3 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1974
4 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1974
5 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1975
6 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1975
7 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1975
8 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1975
9 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1976
10 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1976
11 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1976
12 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1976
13 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1977
14 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1977
15 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1977
16 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1977
17 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1978
18 Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value) 1978

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]