Bury Me Alive (песна)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Bury Me Alive“
We Are the Fallen Bury Me Alive Art.png
Сингл од We Are the Fallen
од албумот Tear the World Down
Издаден 2 февруари 2010 (2010-02-02)
Формат дигитално спуштање
Снимен 2010 г.
Жанр Готски метал
Должина 4:46 (на албумот)
3:54 (радио кратење)
Издавачка куќа Universal Republic
Композитор Карли Смитсон, Бен Муди
Хронологија на синглови на We Are the Fallen
Bury Me Alive
(2010)
Tear the World Down
(2010)

Bury Me Alive e првиот сингл од првиот албум Tear the World Down на американскиот рок бенд We Are the Fallen.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „We Are the Fallen's Debut Album 'Tear the World Down' In-Stores on May 11th“. Marketwire. March 1, 2010. Посетено на March 1, 2010.